Nadchádzajúce Udalosti

Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Rezbársky víkend – otec a dieťa

22. mája 2020 @ 8:00 - 17:00

€120

Milí otcovia,

pozývam Vás na víkendový pobyt v kruhu otcov a detí (vhodné aj pre začiatočníkov), kde si každý z vás vytvorí z dreva vlastný jednoduchý výrobok vlastnými rukami. Môže to byť miska, lyžička, nožík, svietnik, jednoduchý reliéf, zvieratko a podobne. Popritom nás čaká aj sprievodný program pri ohni, na lúke a v bazéne, aby sme si víkend užili aj oddychom.

Sedíš pri počítačí alebo za volantom hodiny a hodiny? Už dlho si chcel skúsiť vyrezávať a nenašiel si čas a odvahu? Chceš skúsiť tvoriť rukami alebo len stráviť príjemný sebaspoznávací a tvorivý víkend? Dnes už synovia a dcéry zriedka vidia a sledujú svojich otcov pri práci rukami. Často deti ani nevedia, čo otec v práci robí. A pritom je to tak nesmierne dôležité. Príď stráviť čas so svojim dieťaťom v príjemnom lesnom prostredí blízko Smoleníc. Zároveň strávite čas so svojim synom alebo dcérou a zároveň získate nových priateľov.

Pracovať budeme s jednoduchým náradím: dlátom, rašplou, pilníkom, pílkou, rezbárskym nožíkom a to prevažne s mäkkým lipovým drevom. Tí odvážnejší môžu skúsiť aj tvrdšie dreviny ako sú orech, čerešňa, breza. Povieme si ako si vybrať z obrovskej ponuky dlát a nástrojov. Ukážeme si aj možnosti brúsenia nástrojov. Porozprávame sa aj rôznych drevinách, kedy a kde je ktoré drevo vhodné použiť. Ktorý strom upokojuje a ktorý je vhodný tam, kde sa tvorí a menia sa veci? Povieme si prečo je lipa náš národný strom, prečo sa súdy konali často práve pod týmto stromom. Pri práci s drevom sa dozviete veľa nového aj o sebe, drevo vás bude učiť trpezlivosti, vášmu stredu, pozornosti ako aj rozhodnosti a úcte. A to aj bez slov.

Podrobnosti

Dátum:
22. mája 2020
Čas:
8:00 - 17:00
Cena:
€120
Udalosť Kategória:

Miesto udalosti

Resort Záruby
Za jaskyňou Driny, Smolenice, Slovensko
Smolenice, Slovenská republika
+ Google Map