OTCOVIA DEŤOM II. – letný tábor otcov, dcér a synov

OTCOVIA DEŤOM II. – letný tábor otcov, dcér a synov

OTCOVIA DEŤOM II.

S otcom ma baví život

letný tábor otcov, dcér a synov

Otcovská láska je iná ako láska mamy.

Nie je horšia ani lepšia. Je iná.

A naše deti si ju počas týchto pár dní budú mať možnosť zažiť naplno.

 

               

List otca svojmu dieťaťu…

Syn môj, dcéra moja, 

týmto listom ti chcem dať vedieť, ako veľmi ma ťaží na srdci skutočnosť, že trávim tak málo času s tebou. Koľkokrát sme spolu a vlastne ani nie sme, pretože som hlavou v práci, na mobile alebo všelikde inde, len nie s tebou. Často sa vyhováram, koľko toho mám, ako som zaneprázdnený, či unavený, a tiež, kto všetko za to môže, že nemám čas. 

Rozhodol som sa to zmeniť a vziať svoj život do svojich rúk. Ospravedlňujem sa ti za to, ako to bolo doteraz. Odteraz to budem robiť inak. 
Budem sa snažiť, aby sme trávili spolu viac času a ten čas, ktorý spolu strávime, bol plnohodnotný. Bude iba náš, bez telefónov, práce či iných aktivít, ktoré nás oddeľovali. 

Práve preto navrhujem, aby sme začali tým, že spolu strávime v lete dobrodružný týždeň v prírode, v tábore ,, Otcovia deťom,,  , a necháme maminu si bez nás chvíľu oddýchnuť.

Môžeme  spolu podporiť a zlepšiť náš vzájomný vzťah pri rôznych aktivitách, hrách, zručnostiach, kde budeme potrebovať uplatniť našu šikovnosť, tvorivosť, odvahu, dôveru a budeme sa učiť prekračovať hranice strachu a neistoty. Môžeme sa učiť komunikovať medzi sebou a tiež aj ty sám s novými kamarátmi. Získame nové priateľstvá a kamarátov, a hlavne veľa radosti a zábavy. Naučíme sa meditovať, zdieľať. Zažijeme pocity slobody, voľnosti a pritom budeme intenzívne tráviť spoločný čas.

Tešim sa, že to zažijeme spolu

S láskou, tvoj otec

Dôvody pre vznik tohto pobytu:

Nosnou myšlienkou pre vznik tohto pobytu otcov a detí je zväčšujúca sa priepasť medzi otcami a deťmi, ktorú vnímame v spoločnosti. Táto priepasť vznikla a zväčšuje sa z dôvodu našej pracovnej zaneprázdnenosti, čoho výsledkom je, že nielenže ťažko nachádzame spoločný čas ako rodina, ale ešte zriedkavejší je plnohodnotný čas samotného otca s deťmi. Ďalším dôvodom je, že mnohí rozvedení otcovia už žijú oddelene od svojich detí. Veríme, že týmto pobytom podporíme otcov pri zmenšovaní a uzdravovaní tejto “priepasti” medzi nami otcami a našimi deťmi. Zároveň ukážeme deťom, aký inšpiratívny a bohatý môže byť svet mužov.

 

 

 

Druhotný dôvod a pre nás nemenej dôležitý je ten, že v tomto období, keď budú otcovia s deťmi v kruhu iných otcov a detí, majú maminy možnosť oddýchnuť si a venovať sa naplno sebe.

Otcovská láska, odvaha, hranice ale aj ich prekračovanie, rozhodnosť, pravdivosť a nové priateľstvá sú synonymom pre tento náš pobyt.

Tento pobyt je plánovaný bez alkoholu, aby sme deťom ukázali, že sa vieme uvoľniť, relaxovať, zabaviť a tvoriť aj bez neho.

Pre koho je tento pobyt určený?

Tento pobyt je vhodný pre otcov s minimálne jedným dieťaťom. Deti sa môžu zúčastniť bez ohľadu na ich vek. Jedinou podmienkou je, že dieťa už vie byť bez maminy a otec je schopný sa o neho postarať. Pubertiaci a pubertiačky sú vítaní tiež. Zúčastniť sa môžu aj strýkovia s neterami a synovcami alebo aj starí otcovia s vnúčatami. Hlavné je, aby mali deti dôveru v muža, s ktorým prídu na pobyt.

      

Čo môžeš týmto pobytom získať:

Ak si otec

♦ Naučíš sa spoluvytvárať bezpečný priestor pre deti

♦ Zažiješ si, čo je to byť vzorom pre deti

♦ Čaká ťa manuálne tvorenie s deťmi

♦ Nadviažeš nové priateľstvá

♦ Oddýchneš si a dobiješ baterky v spoločnosti mužov

♦ Môžeš sa zúčastniť zdieľaní v mužskom kruhu

♦ Zakúsiš dýchacie techniky a otužovanie podľa Wima Hofa

♦ Môžeš sa zúčastniť ranných meditácii a prednášok

Ak si dieťa

♦ nájdeš si nových kamarátov

♦ čakajú ťa rôzne aktivity v lese, vo vode, na suchu

♦ prežiješ dobrodružstvá mužského sveta

♦ dotkneš sa svojich limitov a posunieš ich o kúsok ďale

♦ o týchto dňoch strávených s otcom, budeš možno raz rozprávať svojim deťom a vnúčatám

Ak si mama

♦ oddýchneš si a môžeš si zažiť ničnerobenie a relax

♦ môžeš sa naplno venovať svojim záľubám

♦ posedenie s kamarátkami v ktorúkoľvek hodinu dňa je možné

♦ nacvičíš si praktický tréning dôvery v muža, v otca vašich detí, že sa dokáže postarať o dieťa alebo deti

 

Kde:           RS Pod Templštýnem, Biskoupky, Morava, Česká Republika

GPS: 49.0924386N, 16.2469111E

Kdy:         pon 5.8. – ned 11.8. 2024

Ceny :       

Vedenie programom:

370€ / dospelý s min. 1 dieťaťom. Platí pri rezervácii do 31.12. 2023

420€ / dospelý s min. 1 dieťaťom. Platí pri rezervácii od 1.1.2024

Cena za vedenie programom platí pro jedného dospelého s min. 1 a max. 3 deťmi.

Strava a ubytovanie:

Ceny uvedené nižšie sú orientačné, pravdepodobne nie sú finálne. Dôvodom je súčasná miera inflácie, ktorá sa môže premietnuť do konečnej ceny.  Finálne ceny by však mali byť známe s veľkým predstihom a nemali by byť významne vyššie ako sú tie uvedené, max. do 10%.

Cena za ubytovanie a stravu v r.2023:   

Cena zahŕňa ubytovanie za noc v chatke a plnú penziu za deň.

Dospelá osoba CHATKA (od 15tich rokov) 595,- CZK/noc
Dieťa CHATKA (do 14,99 rokov) 525,- CZK/noc

Dospelá osoba STAN, KARAVÁN (od 15-ti let) 495,- CZK/noc 

Dieťa STAN, KARAVAN (do 14,99 rokov)  425,- CZK/noc

STAN, KARAVAN / noc – 60 CZK                                                                                                                                                                                                                                      ELEKTRINA / noc – 90 CZK

Cena zahrňuje stravu 5x denne.

Začíname v pondelok večerou a končíme v nedeľu obedom.

Strava bude štandardná i vegetariánská.

Pokiaľ máš špecifické požiadavky, napíš viac do prihlášky do poznámky (napr. vegan, bezlepok, bez laktózy, bez cukru, potrebuju nutne mäso/sýr atd.)

Rezervovať si miesto môžeš vyplnením údajov v registračnom formulári.

Kto vás bude pobytom sprevádzať:

Tento projekt vznikol v srdciach a hlavách troch česko-slovenských mužov a je unikátny, čo sa týka obsahu na území Čiech a Slovenska. Zámerom je stráviť spoločný čas otcov a detí niekoľko dní v lone prírody mimo komfortu domova a pritom si deti budú môcť zažiť otca naplno a načerpať inšpiráciu aj od ostatných otcov.

Vladimír TLČÍK (51 rokov, SR)

Som otec dvoch detí, dnes už dospelých ľudí (syn 26 rokov a dcéra 23 rokov) a veľmi sa teším na vnúčatá. Viem, aký je to úžasný pocit, keď sa vytvára puto medzi otcom a dieťaťom. Poznám tie krásne chvíle, keď oči dieťaťa pozerajú na teba ako na hrdinu, ochrancu, no  jednoducho tatina. A tiež na tie chvíle, keď vidíš v ich očiach smútok, či sklamanie, že nie si s nimi alebo si niečo zabudol, či nedodržal slovo.

Ten dôvod, prečo chcem byť súčasťou tohto tábora ,,Otcovia deťom,,  je, že chcem byť nápomocný pri spájaní otca s deťmi a vytváraní harmónie v ich vzťahu. Vidieť iskričky radosti z dobrodružstiev a možno občas aj slzičky od dojatia v očiach detí a otcov. Súčasne prežiť spolu s Vami tie pocity šťastia, obdivu či hrdosti jeden k druhému.

Rád by som sa s Vami v tábore podelil o skúsenosti, poznania a zručnosti, ktoré som nadobudol v mojej práci. V súčasnosti  pracujem ako kouč, etikoterapeut, a mentor. Vediem Mužské kruhy a tiež Mužsko ženské kruhy.

Jozef MIHALIŠIN (44 rokov, SR)

Som mužom, synom, otcom a partnerom a po ôsmych rokoch, ktoré som strávil cestovaním, stretnutiami a rozhovormi s múdrymi ľuďmi v Európe, Afrike a Ázii pôsobím dnes aj ako vedúci obchodného tímu pre Česko a Slovensko, kde vnímam, aké je často raritné vidieť rozhodnosť, láskavosť, zodpovednosť. Pôsobím vo firmách na školeniach a team-buildinových akciách, pri ktorých sa zameriavam práve na rozvoj osobnosti zamestnancov, zlepšenie dôvery v tíme, rast vôle dosahovať ciele, láskavú dôslednosť ako aj preberanie zodpovednosti za svoje rozhodnutia. Pôsobím aj v školách, kde sa venujem najmä chlapcom a ich prechodu do fázy mladého muža. Mimo iné vediem 1,5 ročný výcvik pre mužov ZRKADLO MUŽA, spolutvorím rodinný tábor RODOKMEŇ, prechodové rituály pre otcov a synov „Z chlapca mladým mužom“ a víkendové pobyty „MAMA A SYN.

 • 00

  dní

 • 00

  hodín

 • 00

  minút

 • 00

  sekúnd

Registrácia na akciu

od 370EUR za otca a deti plus strava a ubytovanie
Vstupenka od 370EUR za otca a deti plus strava a ubytovanie je vyprodána. Můžete vyzkoušet jinou vstupenku nebo jiné datum.
Značky: ,

Dátum

5. 8. 2024 - 11. 8. 2024

Čas začiatku

17:00

Cena

od 370 EUR za otca s min. jedným dieťaťom

Štítky

Pobyty

Lokalita

RS Pod Templštýnem, Biskoupky
Biskoupky
Webová stránka
http://16.2469111E
REGISTROVAŤ