OTCOVÉ DĚTEM – letní pobyt otců, dcer a synů

OTCOVÉ DĚTEM – letní pobyt otců, dcer a synů

OTCOVÉ DĚTEM

S otcem mě baví život

letní pobyt otců, dcer a synů

Otcovská láska je jiná než láska mámy.

Není horší ani lepší. Je jiná.

A naše děti si ji během těchto pár dní budou mít možnost zažít naplno.

 

               

Dopis otce svému dítěti…

Synu můj, moje dcero,

tímto dopisem ti chci dát vědět, jak moc mě těží na srdci skutečnost, že trávím tak málo času s tebou. Kolikrát jsme spolu a vlastně ani nejsme, protože jsem hlavou v práci, na mobilu nebo všelikde jinde, jen ne s tebou. Často se vymlouvám, kolik toho mám, jak jsem zaneprázdněný či unavený, a také, kdo všechno za to může, že nemám čas.

Rozhodl jsem se to změnit a vzít svůj život do svých rukou. Omlouvám se ti za to, jak to bylo doposud. Odteď to budu dělat jinak.
Budu se snažit, abychom trávili spolu více času a ten čas, který spolu strávíme, byl plnohodnotný. Bude pouze náš, bez telefonů, práce či jiných aktivit, které nás oddělovaly.

Právě proto navrhuji, abychom začali tím, že spolu strávíme v létě dobrodružný týden v přírodě, v táboře ,, Otcové dětem,  , a necháme maminku si bez nás chvíli odpočinout.

Můžeme spolu podpořit a zlepšit náš vzájemný vztah při různých aktivitách, hrách, dovednostech, kde budeme potřebovat uplatnit naši šikovnost, tvořivost, odvahu, důvěru a budeme se učit překračovat hranice strachu a nejistoty. Můžeme se učit komunikovat mezi sebou a také ty sám s novými kamarády. Získáme nová přátelství a kamarády, a hlavně spoustu radosti a zábavy. Naučíme se rozjímat i sdílet. Zažijeme pocity svobody, volnosti a přitom budeme intenzivně trávit společný čas.

Těším se, že to zažijeme spolu

S láskou, tvůj otec

Důvody pro vznik tohoto pobytu:

Nosnou myšlenkou pro vznik tohoto pobytu otců a dětí je zvětšující se propast mezi otci a dětmi, kterou vnímáme ve společnosti. Tato propast vznikla a zvětšuje se z důvodu naší pracovní zaneprázdněnosti, čehož výsledkem je, že nejen těžko nacházíme společný čas jako rodina, ale ještě vzácnější je plnohodnotný čas samotného otce s dětmi. Dalším důvodem je, že mnozí rozvedení otcové už žijí odděleně od svých dětí. Věříme, že tímto pobytem podpoříme otce při zmenšování a uzdravování této „propasti“ mezi námi otci a našimi dětmi. Zároveň ukážeme dětem, jak inspirativní a bohatý může být svět mužů.

 

Druhotný důvod a pro nás neméně důležitý je ten, že v tomto období, kdy budou otcové s dětmi v kruhu jiných otců a dětí, mají maminky možnost odpočinout si a věnovat se naplno sobě.

Otcovská láska, odvaha, hranice ale i jejich překračování, rozhodnost, pravdivost a nová přátelství jsou synonymem pro tento náš pobyt.

Tento pobyt je plánován bez alkoholu, abychom dětem ukázali, že se umíme uvolnit, relaxovat, zabavit a tvořit i bez něj.

Pro koho je tento pobyt určen?

Tento pobyt je vhodný pro otce s minimálně jedním dítětem. Děti se mohou účastnit bez ohledu na jejich věk. Jedinou podmínkou je, že dítě už umí být bez maminky a táta je schopen se o něj postarat. Puberťáci a puberťačky jsou vítáni také. Zúčastnit se mohou i strýcové s neteři a synovci nebo i staří otcové s vnoučaty. Hlavní je, aby měly děti důvěru v muže, se kterým přijdou k pobytu.

      

Co můžeš tímto pobytem získat:

Pokud si táta

♦ Naučíš se spoluvytvářet bezpečný prostor pro děti

♦ Zažiješ si, co je to být vzorem pro děti

♦ Čeká tě manuální tvoření s dětmi

♦ Navážeš nová přátelství

♦ Odpočineš a dobiješ baterky ve společnosti mužů

♦ Můžeš se účastnit sdílení v mužském kruhu

♦ Zakusíš dýchací techniky a otužování podle Wima Hofa

♦ Můžeš se zúčastnit ranních meditací a přednášek

♦ Vytvoříš si otcovskou vizi

Pokud si dítě

♦ najdeš si nové kamarády

♦ čekají tě různé aktivity v lese, ve vodě, na suchu

♦ přežiješ dobrodružství mužského světa

♦ dotkneš se svých limitů a posuneš je o kousek dál

♦ o těchto dnech strávených s tátou, budeš možná jednou povídat svým dětem a vnoučatům

Pokud si máma

♦ odpočineš si a můžeš si zažít nicnedělání a relax

♦ můžeš se plně věnovat svým zálibám

♦ posezení s kamarádkami v kteroukoli hodinu dne je možné

♦ nacvičíš si praktický trénink důvěry v muže, v otce vašich dětí, že se dokáže postarat o dítě nebo děti

 

Kde:           Královec, Morava, ČR

Na Královci 460, 766 01, Valašské Klobouky, Morava, Česká Republika

www.kralovec.cz

Kdy:         pondělí 7.8. – neděle 13.8. 2023

Ceny :       

Vedení programu :

9490 Kč / dospělý s min. 1 dítětem. Platí při rezervaci do 31.12. 2022

9990 Kč / dospělý s min. 1 dítětem. Platí při rezervaci od 1.1.2023

Cena za vedení programem platí pro jednoho dospělého s min. 1 a max. 3 dětmi.

Strava a ubytování:

Ceny uvedené níže jsou orientační, pravděpodobně nejsou finální. Důvodem je současná inflace, která je do těchto cen promítnutá
coby odhad. Finální ceny by však měly být známé s velkým předstihem a neměly by být významně vyšší než tyto uvedené.

Cena za ubytování a stravu:   

osoba 15 let a více: 750Kč/den (celkem 4500 Kč)
osoba 10 až 14 let: 550Kč/den (celkem 3300Kč)
dítě do 9 let: 500Kč/den (celkem 3000Kč)

Ubytování bude v bungalovech.

V případě potřeby se můžeme domluvit na platbě převodem. V takovém případě mne prosím kontaktujte.

Cena zahrnuje stravu 5x denně.

Začíname v pondělí večeří a končíme v neděli obědem.

Za stravu a ubytování se platí na místě p kempu Montelope.

Rezervovat si místo můžeš vyplněním údajů v registračním formuláři níže

 

Kdo vás bude pobytem doprovázet:

Tento projekt vznikl v srdcích a hlavách tří československých mužů a je unikátní, co se týče obsahu na území Čech a Slovenska. Záměrem je strávit společný čas otců a dětí několik dní na klíně přírody mimo komfort domova a přitom si děti budou moci zažít otce naplno a načerpat inspiraci i od ostatních otců.

Petr HADAČ (45 let, ČR)

Uzdravování otcovství se díky mému nelehkému dětství stalo výrazným životním tématem. Od knih přes au-pair, tábory pro otce s dětmi až po projekt OTA – táta v akci. Věnuji se osobnímu rozvoji mužů skrze skupinovou i individuální práci, a to v pozici mentora a kouče. Spolupracuji se dvěma brněnskými Montessori školami na osvětě rodičů v tématu výchovy dospívajících chlapců a přechodových rituálech pro ně. Vyslechl jsem pozvánku do spolupráce na novém projektu Otcové dětem a těším se na společný, zmysluplně strávený čas.

Vladimír TLČÍK (50 let, SR)

Jsem otec dvou dětí, dnes už dospělých lidí (syn 26 let a dcera 23 let) a velmi se těším na vnoučata. Vím, jak je to úžasný pocit, když se vytváří pouto mezi otcem a dítětem. Znám ty krásné chvíle, kdy oči dítěte dívají na tebe jako na hrdinu, ochránce, ale prostě tatina. A také na ty chvíle, kdy vidíš v jejich očích smutek či zklamání, že nejsi s nimi nebo jsi něco zapomněl, zda nedodržel slovo.

Ten důvod, proč chci být součástí tohoto tábora ,,Otcové dětem,, je, že chci být nápomocný při spojování otce s dětmi a vytváření harmonie v jejich vztahu. Vidět jiskřičky radosti z dobrodružství a možná občas i slzičky od dojetí v očích dětí a otců. Současně prožít spolu s vámi ty pocity štěstí, obdivu či hrdosti jeden k druhému.

Rád bych se s Vámi v táboře podělil o zkušenosti, poznání a dovednosti, které jsem nabyl v mé práci. V současnosti pracuji jako kouč, etikoterapeut, a mentor. Vedu Mužské kruhy a také Mužsko ženské kruhy.

Jozef MIHALIŠIN (42 let, SR)

Jsem mužem, synem, otcem a partnerem a po osmi letech, které jsem strávil cestováním, setkáními a rozhovory s moudrými lidmi v Evropě, Africe a Asii působím dnes i jako vedoucí obchodního týmu pro Česko a Slovensko, kde vnímám, jak je často raritní vidět rozhodnost, laskavost, zodpovědnost. Působím ve firmách na školeních a team-buildinových akcích, při kterých se zaměřuji právě na rozvoj osobnosti zaměstnanců, zlepšení důvěry v týmu, růst vůle dosahovat cílů, laskavou důslednost i přebírání odpovědnosti za svá rozhodnutí. Působím i ve školách, kde se věnuji zejména chlapcům a jejich přechodu do fáze mladého muže. Mimo jiné vedu a spolutvořím rodinný tábor Rodokmen, přechodové rituály pro otce a syny „Z chlapce mladým mužem“ a víkendové pobyty „Mama a syn“. Jsem tvorcem programu ZRKADLO MUŽA, CESTA HRDINU a CESTA HRDINKY.

Značky: ,

Dátum

7. 8. 2023 - 13. 8. 2023
Události vypršely

Čas začiatku

17:00

Cena

od 9490 Kč za tátu s min. jedným dítětem

Lokalita

Královec, Rekreační Středisko, ČR
Na Královci 460
Webová stránka
https://www.kralovec.cz/